مجریان

 

 

همکار بین المللی

حامیان علمی و معنوی

 • 1
 • 2

اخبار

اعطای جوایز در اختتامیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

اعطای جوایز در اختتامیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت روز چهارشنبه 28 تیرماه 1396 با اعطای جوایز در سه بخش «گزارشات عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکت»، «فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی شرکت» و «شخصیت‌های فعال و...

اطلاعیه شماره 4

اطلاعیه شماره 4

نظر به اینکه کتاب سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در حال تدوین می باشد، از شرکت هایی که نسبت به ارائه گزارشات عملکرد مسئولیت اجتماعی خود اقدام نموده اند...

اطلاعیه شماره 3

اطلاعیه شماره 3

به اطلاع میرساند:ثبت نام درسومین همایش مسئولیت صنعت نفت برای شرکت ها وسازمان های نفتی ارائه دهنده گزارش پایداری (گزارش عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکت/سازمان) ضروری بوده ونماینده یا نمایندگان آنها...

بیانیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

به نام خدا
بیانیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت
( 27 و 28 تیرماه 1396 )

به لطف پروردگار، سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با موفقیت به پایان رسید. این همایش نیز همچون دوهمایش پیشین با همکاری و مشارکت شرکت های فعال در صنعت نفت ایران و مراکز دانشگاهی و پژوهشی برگزار گردید. این همایش توجه اصلی خود را معطوف به گزارشات عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکتهای نفتی نمود و اکنون شاهد جریان تازه در توجه به این نوع مسئولیت در صنعت نفت هستیم. طی مدت برگزاری این همایش ایده ها، تجربیات و آرای مختلفی را در قالب پانل های موضوعی شاهد بودیم که راه را برای به بلوغ رسیدن مسئولیت اجتماعی صنعت نفت هموارتر می سازند. بر این اساس، شرکت کنندگان همایش بر نکات محوری ذیل به عنوان دستاوردها و جهت گیری های مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تاکید و توافق داشتنند:

 1. تبدیل مسئولیت اجتماعی به نگاهی استراتژیک، هدفمند و برنامه محور در صنعت نفت و پذیرش آن به عنوان یک امر لازم مدیریتی.
 2. تعیین و ابلاغ سیاست های کلان مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در سطح وزارتی.
 3. تعیین چشم انداز، اهداف و نقشه راه تحقق مسئولیت اجتماعی در شرکت های اصلی صنعت نفت.
 4. تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت و در پرتو سیاست های کلان وزارتی و در چهار شرکت اصلی و در زمینه های مهم خاصه اقدامات توانمندساز بجای اقدامات خیریه ای صرف.
 5. پیوند با دانشگاهها و تعامل و هماهنگی مطلوب با دستگاههای حاکمیتی در مناطق نفتی برای پیشبرد متناسب برنامه های مسئولیت اجتماعی صنعت نفت.
 6. بهره گیری از پتانسیل ها و ظرفیتهای سازمانی در شرکت های نفتی برای شکل دادن به سازوکارهای اجرایی مسئولیت اجرایی و برنامه های مرتبط.
 7. تعیین برنامه های مسئولیت اجتماعی در دو منطقه غرب کارون و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و تخصیص اعتبارات از محل مصوبه شورای اقتصاد ( سال 95 ) برای دو منطقه مذکور.
 8. ترویج و توسعه مسئولیت اجتماعی شرکت در صنعت نفت و خاصه در شرکتهای پیمانکاری نفتی از طریق اطلاع رسانی، آموزش، تسهیل گری و امثال آنها.
 9. تلاش در جهت رفع موانع حقوقی و قانونی توجه و عمل به مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت و تدارك بسترهای قانونی مناسب در این زمینه.
 10. ایجاد واحد و کمیته CSR در شرکتهای نفتی و ارتباط مستقیم آن با مدیران عامل جهت راهبری امور ذیربط.
 11. ایجاد سازوکار پایش، نظارت و انتشار گزارشات عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکت های نفتی در سطح وزارتی و شرکتهای اصلی و تعیین افسر CSR Officer) CSR) برای شرکتهای فرعی و عملیاتی.

در خاتمه از همه شرکت کنندگان همایش نهایت سپاسگزاری و قدردانی را داشته و امیدواریم همایش های این چنینی مسیر را برای توسعه مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت هموارتر ساخته و نتایج و پیامدهای آن به توسعه همگام صنعتی و اجتماعی در مناطق نفتی منجر گردد.

سید امیر طالبیان
دبیر همایش

حامیان مالی

ویژه

 

طلا

برنز

 

حامیان رسانه ای

پوستر همایش

دبیرخانه علمی همایش: حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت

نشانی : خیابان حافظ، نرسیده به خیابان طالقانی، خیابان رودسر ( غربی)، پلاک 15، طبقه دوم

تلفن: 88942196

فکس: 88801523

ایمیل: science@petrocsrnet.com

 

دبیرخانه اجرایی همایش: شرکت همایش سازان امروز

نشانی: تهران – خیابان ولیعصر، روبه روی پارک ملت، نبش خیابان انصاری، برج ملت، طبقه 7، واحد 4

تلفن: 22048859-22037383

فکس: 22044769

ایمیل: secretariat@petrocsrnet.com

لطفاْ نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید
لطفاْ ایمیل خود را وارد نمایید
لطفاْ عنوان را وارد نمایید
لطفاْ متن پیام را وارد نمایید