مجریان

 

 

همکار بین المللی

حامیان علمی و معنوی

  • 1
  • 2

اخبار

اعطای جوایز در اختتامیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

اعطای جوایز در اختتامیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت روز چهارشنبه 28 تیرماه 1396 با اعطای جوایز در سه بخش «گزارشات عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکت»، «فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی شرکت» و «شخصیت‌های فعال و...

اطلاعیه شماره 4

اطلاعیه شماره 4

نظر به اینکه کتاب سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در حال تدوین می باشد، از شرکت هایی که نسبت به ارائه گزارشات عملکرد مسئولیت اجتماعی خود اقدام نموده اند...

اطلاعیه شماره 3

اطلاعیه شماره 3

به اطلاع میرساند:ثبت نام درسومین همایش مسئولیت صنعت نفت برای شرکت ها وسازمان های نفتی ارائه دهنده گزارش پایداری (گزارش عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکت/سازمان) ضروری بوده ونماینده یا نمایندگان آنها...

نخستین نشست شورای سیاستگذاری سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

نخستین نشست شورای سیاستگذاری سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به ریاست آقای مهندس رکن‌الدین جوادی( معاون نظارت بر منابع بر هیدروکربوری وزارت نفت)، روز سه شنبه 23 آذرماه سالجاری در سالن جلسات معاونین وزارت نفت برگزار شد.

در این نشست نخست آقای دکتر طالبیان(مشاور اجتماعی وزیر نفت و دبیر همایش) گزارشی از دومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت ارائه داد. وی اذعان کرد، در همایش قبل که با استقبال زیادی روبرو شد، عمدتا به مفهوم‌سازی مسئولیت اجتماعی و ترویج آن در میان مدیران و کارشناسان صنعت نفت توجه شد و حضور و سخنرانی وزیر محترم نفت به موضوع مسئولیت اجتماعی صنعت نفت رسمیت و اهمیت بخشید. اما در همایش آتی عمدتا بر مقوله سیاستگذاری و اقدامات عملی موثر و در نهایت به گزارشدهی فعالیتهای CSR تاکید می‌شود.

وی افزود: با برگزاری همایشها موضوع مسئولیت اجتماعی اکنون جای خود را در اذهان بازکرده است ازاین به بعد بایستی با تقسیم کار به اقدامات موثر و کار عملی بپردازیم تا نگرش مثبت برای بخشی از نفت و نگرش منفی برای بخشی دیگر در اذهان مردم شکل نگیرد. در همایش آتی مطلوب است پیش از هرکس مدیران صنعت نفت درگیر موضوع شوند. صنعت نفت هر جا پا نهاده بطور رسمی و با برنامه به مسئولیت اجتماعی نپرداخته است. در حالیکه هزینه های فراوانی در این باره صرف شده است.

 همچنین در این نشست بر توجه به موضوع نیروی انسانی شرکت‌ها و سازمان‌ها به عنوان یکی از مهمترین محورهای مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت اشاره شد. چرا که مسئولیت اجتماعی اصولا از نیروی انسانی یک سازمان آغاز می‌گردد و لذا در مدیریت سازمان بایستی از این نقطه نظر به نیروی انسانی توجه شود و دغدغه‌های نیروی انسانی مطمح نظر باشد.

در ادامه نشست  این موضوع مطرح گردید که ما برای آگاهی دادن و نقد شدن نیازمند برگزاری همایش هستیم اما در عین حال بایستی کاری بکنیم که دارای اثرگذاری مطلوب در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت باشیم. باید بر توسعه پایدار معطوف شویم و بدانیم برای ما چه سودی دارد و دنبال آن برویم. باید شرکت‌ها را در چارچوب گزارش‌های پایداری، به سمت شاخص‌های مطرح در اهداف توسعه پایدار (SDG) راهنمایی کنیم.

 توجه به دو مقوله «توانمندسازی» و «خدمات رسانی» به عنوان موضوع مسئولیت اجتماعی شرکت صنعت نفت در همایش آتی، از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح گردید. در این زمینه عنوان شد که حتی اعطای جایزه به شرکتها می‌تواند بر اساس این دو چارچوب موضوعی باشد.

در ادامه تاکید شد که صنعت نفت بایستی سیاست‌های خود را در زمینه مسئولیت اجتماعی تعیین کند، چون در حال حاضر اقدامات وسیعی در این باره در حال انجام است. بویژه نقشی که صنعت نفت در قبال ذینفعان غیر مستقیم دارد باید مورد توجه قرار گیرد. در این زمینه همایش می‌تواند نقش زیادی ایفا کرده و خروجی‌های آن در سیاستگذاری‌ها بکار آید. ضمن اینکه خروجی‌های همایش لزوما یک امر اجرایی یا برنامه‌ای نیست بلکه راهنمایی برای عمل است. اطلاع رسانی و تبادل تجربیات نقش مهمی است که همایش بر عهده داشته و برای عمل مطلوب در زمینه CSR بسیار کارساز است.

در این نشست به گزارش‌دهی خودجوش برخی شرکت‌های نفتی نظیر شرکت پتروشیمی فجر، شرکت پالایش نفت تبریز در قالب گزارش پایداری نیز اشاره گردید و عنوان شد که علاوه بر این، در حال حاضر بر اساس یک طرح، برخی از شرکتهای نفتی اقدامات خود را ارائه داده‌اند که در مدیریت نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتی به صورت یک پایگاه داده‌ تجمیع شده است.

 در پایان نشست مقرر گردید که اعضای شورای سیاستگذاری همایش نقطه نظرات اصلاحی خود درباره همایش، محتویات بروشور و برنامه همایش را به دبیرخانه همایش ارسال نموده و نقش خود را نیز در همایش اعلام نمایند.

گفتنی است در این نشست آقایان مهندس عراقی(معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز)، کاظمی(معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی)، امیریان (مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفتی)، ایروانی(مدیرعامل شرکت دانا انرژی)، کمالی(مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان)، پیوندی(مدیرعامل شرکت تاپیکو)، خلعتبری(مدیر عامل هلدینگ انرژی ستاد اجرایی فرمان امام- ره) و آقایان دکتر سمیع(مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت)، طالبیان(مشاور اجتماعی وزیر نفت)، ترابی(نماینده شرکت گسترش انرژی پاسارگاد)، زمانی(نماینده سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس)، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت شرکت داشتند.

حامیان مالی

ویژه

 

طلا

برنز

 

حامیان رسانه ای

پوستر همایش

دبیرخانه علمی همایش: حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت

نشانی : خیابان حافظ، نرسیده به خیابان طالقانی، خیابان رودسر ( غربی)، پلاک 15، طبقه دوم

تلفن: 88942196

فکس: 88801523

ایمیل: science@petrocsrnet.com

 

دبیرخانه اجرایی همایش: شرکت همایش سازان امروز

نشانی: تهران – خیابان ولیعصر، روبه روی پارک ملت، نبش خیابان انصاری، برج ملت، طبقه 7، واحد 4

تلفن: 22048859-22037383

فکس: 22044769

ایمیل: secretariat@petrocsrnet.com

لطفاْ نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید
لطفاْ ایمیل خود را وارد نمایید
لطفاْ عنوان را وارد نمایید
لطفاْ متن پیام را وارد نمایید